WeChat Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

WeChat Hesap Silme

WeChat Ocak 2011’den beri yayında olan Çin’de geliştirilmiş olan bir sesli ve yazılı mesajlaşma uygulamasıdır. Çin diline uygun olan bu uygulamanın diğer latin alfabesi kullanılan dillere de uygunluğu vardır. Bu uygulamayı kullanarak anlık olarak mesajlaşma sağlamanız mümkün olmaktadır. Ocak 2011’de yayına girmesine rağmen akıllı telefonlara uygulama olarak gelmesi 2013 yılını bulmuştur. WeChat, Çİnce’de küçük mesaj anlamına gelmektedir. Sesli ve yazılı mesaj göndermeye ve almaya yarayan bu mesaj servisi 2011 yılının Ocak Ayında Çin’de geliştirilmiştir. Android, BlackBerry, Symbian, Windows Phone ve iPhone işletim sistemlerinde çalışan WeChat, Geleneksel/Basitleştirilmiş Çince, Vietnamca, Hintçe, Tay Dili, İspanyolca, Japonca, Malayca, Portekizce, Rusça, Korece, Lehçe, İtalyanca ve Endonezya Dili’nde dil hizmeti sunmaktadır. Wi-fFi, 2G, 3G, 4g veri ağlarıyla birlikte kullanılabilmektedir.

Peki ya WeChat kullanıcılarına ne gibi özellikler sunmaktadır? Neden WeChat sorusunun cevabını inceleyelim. Öncelikle, video, resim, sesli ve metin mesajlarını gönderebileceğiniz multimedya seçenekleri bulunmaktadır. 500 kişiye kadar çıkabilen grup sohbetleri oluşturabileceğiniz grup ve sohbet aramalarında görüntülü konuşmak istiyorsanız 9 kişiye kadar grup araması yapma imkanınınz bulunmaktadır. Dünya genelinde her yere yüksek kalitede sesli ve görüntülü aramaya ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Çıkartma galerisinde sahip olduğu yüzlerce eğlenceli ve hareketli çıkarmalara ücretsiz bir şekilde ulaşabilir, en sevdiğiniz sinema ve çizgi film karakterleriyle hislerinizi dilediğinizce ifade edebilirsiniz. Kişisel fotoğraf akışınızda çektiğiniz fotoğrafların arasından beğendiğiniz en iyi anları paylaşabilirsiniz. Peki ya WeChat tüm bu imkanları sunarken gizlilik namına da bir şey yapıyor mu? Gizliliğinizi koruma altına alacak hizmetler veriyor mu? Elbette veriyor. WeChat, TRUSTe sertifikalı bir mesajlaşma uygulaması olup en yüksek düzeyde gizlilik denetimi sunmaktadır. Arkadaş radarı, Yakındaki Kişiler ve Salla özellikleriyle birlikte başkalarıyla tanışırken kendinize yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Sunduğu gerçek zamanlı konum özelliğiyle birlikte nerede olduğunuzu söylemek yerine bu özellik sayesinde yerinizi başkalaryla paylaşabilir, konumunuzu kolaylıkla gönderebilirsiniz.

Yirmi ilde yerelleşmiş dil desteğiyle mesajları diğer dillere çevirebilirsiniz. Hepsi bir yana Masaüstü uygulama, özel duvar kağıdı, özel bildirimler ve resmi hesap özellikleriyle birlikte benzersiz bir deneyim sunmaktadır. Peki ya WeChat’i silmek için ne tür sebepleriniz olabilir? Örneğin kimi kullanıcılar Salla özelliğini kullanamamaktadır. Telefonların kalibrasyon ayarına göre bu tip problemler ortaya çıkabilmektedir. Kimi telefonlar da ise GPS sorunları ortaya çıkabilmektedir. Uygulama güncelleme aldığı sürece geride kalıp zamanla eskimeye yüz tutan telefonlar güncellemelere ve dolayısıyla uygulamalara ayak uyduramamaktadır. Bu sebeple de uygulamaları istediği, aradığı sonucu vermeyen kullanıcılar hesaplarını silmek, uygulamayı kaldırmak isteyebilirler. Uygulamanın sunduğu imkanlara rağmen kötü niyetli kullanıcılar tarafından açılan kötü hesaplar yüzünden uygulamadan alınan hazzın tadı kaçabilmektedir. Bu veya başka sebeplerle WeChat üyeliğinizi iptal etmek istiyor olabilirsiniz.

Şu anda 100 milyon indirme sayısını mevcut olan bu uygulamayı telefonunuzdan kaldırmanız WeChat hesabınızı silmiş olduğunuz anlamına gelmemektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için farklı bir WeChat Hesap Silme adımları takip etmeniz gerekmektedir. Sizlere WeChat Hesap Silme işlemini anlatacağız.

WeChat Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

WeChat hesabınızı silmeden önce hatırlatmak isteriz ki bu işlemi gerçekleştirdiğiniz ve WeChat hesabını tamamen sildiğiniz zaman bu işlemin geri dönüşü olmayacaktır. Hesabınızda bulunan bütün mesajlaşmalarınız ve resimleriniz geri dönülmeksizin silinecektir. Bu yüzden bu işlemi gerçekleştirmeden önce  kaybetmek istemediğiniz verileri yedeklemenizi öneririz.

WeChat Hesap Silme

WeChat diğer elektronik hesaplarınızın silinmesi işleminden farklı bir hesap silme prosedürü uygulamaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için farklı yöntemler söz konusudur. WeChat hesap silme linki diye bir şey WeChat uygulamasında mevcut değil. WeChat Hesap Silme olarak ifade ettiğimiz işlemi yapay yollardan gerçekleştirmek için WeChat hesabınızdaki bütün verileri ve resimler vs. silebilir veya değiştirebilirsiniz. Bu sayede kimse sizinle ilgili bilgilere ulaşamayacaktır.

Bir diğer yol ise WeChat ekibine mesaj atmaktır. Ancak bu yöntemi eğer WeChat hesabınıza ulaşamıyorsanız yapmanızı öneriyoruz. Zira WeChat uygulaması içinden hesabınızı silmek daha kolay olacaktır. Bu yol da ise wechat.com/tr adresini tıklayarak aşağıda görmüş olduğunuz destek bölümünün üstüne gelerek “Bize Ulaşın” butonuna tıklayabilirsiniz.

WeChat Hesap Silme

Yukarıda da kırmızı çizgilerin içinde kalan yerlerdeki butonlara tıklayarak ulaşabileceğiniz “Bize Ulaşın” ekranı aşağıda gördüğünüz gibi olacaktır.

WeChat Hesap Silme

Bu ekranda kırmızı ile işaretlediğimiz yerdeki “BİZE ULAŞIN” butonuna basarak gelen ekranda gerekli bilgileri girerek göndereceğiniz bir mesajı ile hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz.

Mesaj konusu olarak “Hesap Sorunu”nu seçiniz. Alt kısımda bulunan, “Lütfen karşılaştığınız sorunu ayrıntılarıyla açıklayın veya WeChat hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.” bölümüne hesabınızı neden silmek istediğinizi ve uygulama hakkında neler düşündüğünüzü, neler yapılarak uygulamanın geliştirilebileceğini veya diğer düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Bunu yaptığınız taktirde, Wechat’in kendisini geliştirmesine ve daha iyi hizmet sunabilmesine yardımcı olmuş olursunuz. Ardından e-posta adresinizi ve WeChat Kimliğinizi doğru bir şekilde girdikten sonra, platforum, sürüm vebölge bilgilerinizi girip göndere basmanız yeterli olacaktır.

Telefondan WeChat hesap silme işlemi gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Mobil Cihazdan WeChat Hesap Silme

Akıllı cihazınızdan yapabileceğiniz bu işlemi ekran görüntüleri ile anlattık. WeChat uygulamasına girdikten sonra sağ alttan “Ben”e dokunmanız gerekmektedir.

WeChat Hesap Silme

Sağ altta görünen “Ben” butonuna dokunduktan sonra gelen ekranda “Ayarlar” butonuna dokunmanız gerekmektedir.

WeChat Hesap Silme

Karşınıza gelecek olan ekranda “Hesabım” butonuna dokunmanız gerekmektedir.

“Hesabı Sil” butonuna dokunarak devam etmelisiniz.

WeChat Hesap Silme

Karşınıza gelecek olan yukarıdaki ekranda, aşağı kaydırarak silme işlemleri ile ilgili bilgilendirmeleri onayladığınızı ve “Next” ile devam edeceğiniz butonu görebilirsiniz. Onayladığınıza dair ifadeyi yukarıda da görüldüğü gibi dokunarak işaretleyip “Next” butonuna bastığınız taktirde hesabınız silinmiş olacaktır. Bu kısmı dilerseniz okuyabilirsiniz, genellikle bu tip uygulamalar size bazı uyarılarda bulunurken, hesabınızın silinmesinin ardından herhangi bir sorumluluk altında kalmamak için çeşitli bilgiler sunmaktadır.

WeChat Hesabı Nasıl Açılır?

WeChat hesabı açmanın yolları, farklı işletim sistemlerine göre değişebilmektedir. Eğer, eski hesabınızdan kurtulmuş, uzun bir sürenin ardından yeniden WeChat uygulamasına katılmak istiyor ya da daha önce bu uygulamayı hiç kullanmamış olup neler yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız size nasıl yeni bir hesap açabileceğinizi adım adım anlatacağız.

Öncelikle, WeChat uygulamasını mobil cihazınıza indirmelisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı çalıştırmalısınız.

İlk ekranda sağ üst kısımda bulunan “Kaydol” butonuna basarak işleminize başlayabilirsniiz. Bölge olarak karşınıza otomatik olarak Türkiye çıkacaktır.

Beraberinde yapmanız gereken şey numaranızı girmektir.

Kaydol düğmesine bastıktan sonra biraz önce numaranızı girdiğiniz cep telefonuna gönderilecek olan doğrulama kodunu karşınıza çıkan ekrandaki kutucuğa girmelisiniz.

Sırada, profil fotoğrafınızı ve adınızı belirlemeniz gerekiyor. Bir sonraki ekranda, rehberinizde bulunan kişileri arkadaş olarak ekleyebilmeniz için bir onay isteği bulunacak.

Dilerseniz bunu kabul edebilir dilersenizse reddedebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra kayıt işleminz sona ermiş demektir.

Android veya diğer uygulamalarda da işlemleriniz oldukça benzerdir. Bu örnek anlatımla beraber diğer işletim sistemlerinde de dilediğinizce kayıt olabilirsiniz. Dilerseniz Facebook üzerinden bağlanarak da kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer rehberinizdeki kişiler ile uygulamayı senkronize ettiyseniz ve bazı kişilerin bu uygulamayı kullanmadığını görürseniz, davet etme seçeneğini kullanarak arkadaşlarınızı uygulamaya davet edebilir ve onlarla birlikte WeChat’in çeşitli özelliklerini kullanarak konuşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz