WeChat Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

WeChat Şifremi Unuttum

WeChat online uygulaması diğer sosyal medya alanlarında olduğu gibi anlık dosya paylaşabileceğiniz bir online ortamıdır. WeChat bazı özellikleri açısından Whatsapp uygulamasına benzer ama birtakım farklılıkları da bulunur. İlk olarak WeChat programını kullanabilmeniz için uygulamaya kayıt olmanız gerekir. WeChat programına kayıt olmak için telefon numaranızı girişini yapmanız gerekir. WeChat programında numaranızın talep edilmesinin sebebi ise, şifrenizi unutmanız durumunda telefonunuza yeni bir şifre gönderebilmesi içindir. Telefonunuza gönderilen şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. WeChat uygulamasını kullanabilmek için kayıt olmak yerine, eğer Facebook hesabınız varsa bu şekilde de giriş yapabilirsiniz.

WeChat uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra WhatsApp’ta olduğu gibi aynı şekilde, rehberinizde yer alan kişilerin de bu programı kullanıp, kullanmadığını görebilirsiniz. Rehberinizde WeChat uygulaması olan kişileri de kaydedebilirsiniz, böylece kısa bir süre içerisinde takip sayınız artmış olur. WeChat uygulamasının orta kısmında arkadaş listenizi rahatça görebilirsiniz, uygulamanın üst kısmında arama alanı, ekranın alt kısmında ise dört adet menü bulunuyor. Dört menüden biri sohbet menüsüdür. Arkadaşlarınızla yapacağınız sohbet menüsünde ekli olan ve daha önce konuşma oluşturduğunuz kişileri görerek, onlara bir şeyler yazabilirsiniz. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi ikinci menüde arkadaş listeniz bulunuyor. Üçüncü menüde ise Sosyal alan bulunuyor. Sosyal menünün alt kısımlarında, ana menüden ayrı olarak üç farklı kategori yer alıyor. Bu kategorilerde kendi içinde bazı kısımlara ayrılıyor. Bu kısımlara ise anlar, kişi ekle ve etrafa bak adı konulmuştur. Bunu da anlattığımıza göre şimdi sıra WeChat Şifremi Unuttum problemini çözmeye geldi.

WeChat Şifremi Unuttum, Ne Yapabilirim?

WeChat dünyanın kullandığı anlık bir mesajlaşma servisidir. Bu uygulamayı kullanabilmek için ilk üye olma aşamasında mutlaka bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Ancak belirlemiş olduğunuz şifre küçük, büyük harf ve sayı kombinasyonuna uygun olmalıdır. Mesela belirlemiş olduğunuz şifre belirli bir basamaktan oluşmalı, büyük, küçük ve aynı zamanda sayılar da içermelidir. Bu tür belirlene şifre kombinasyonunu akılda tutmak oldukça zordur. Bu nedenle her sitenin kendine özgü bir şifre hatırlatma ya da şifre yenileme gibi bir sistemi bulunur. Eğer WeChat uygulamasında giriş yapmak için kullandığınız şifrenizi unutsanız, hiç endişelenmenize gerek yok. Çünkü WeChat uygulamasının size sunduğu sistemle yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Fakat bunun iki farklı yolu bulunmaktadır. Bu yollardan ilki için WeChat’i açın, hesap bilgileri kısmında yer alan parolanızı mı unuttunuz bağlantı linkine tıklayın. Ardından karşınıza “Parolanızı Sıfırlayın” seklinde bir seçenek gelecektir. Bu seçeneği sadece uygulamaya e posta adresi üzerinden kayıt olan kişiler kullanabilir. Bu yolu kullanan kişiler bir sonraki aşamada e posta adresi girerek, gelen kutularını kontrol ettikten sonra şifre sıfırlama mailinin içinde yer alan linke tıklayıp şifrelerini yenileyebilirler. Bununla birlikte “SMS üzerinden oturum aç” yöntemini kullanarak kayıt olur gibi cep telefonu numaranızı girebilir ve cep telefonu numaranıza gönderilecek olan kodu girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

WeChat Şifremi Unuttum sorunuyla karşı karşıya gelen kişilerin kullanabilecekleri bir diğer yöntem ise tarayıcı üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için ilk önce yazımızın sonunda yer alan linke tıklamalısınız. Linke tıkladıktan sonra tek yapmanız gereken şey üye olurken kullanmış olduğunuz e posta adresini ilgili kutucuğa girmektir. Böylelikle e posta adresinize parola sıfırlama postası gönderilecektir.

Wechat Şifremi Unuttum İşlemlerini Tarayıcı Üzerinden Gerçekleştirmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Samet Özten dedi ki:

    Merhaba,bi kaç sene önce 2 tane mail adresimle We Chat’e üyelik yapmıştım.Ama hangi mail adreaimle üyelik yaptığımı hatırlamıyorum.Kullanıcı adımı ve şifremi bi ajandaya yazmıştım fakat ajandamı bulamıyorum.Kullanıcı adıma mail adreslerimi yazıyorum.Şifremi unuttum dediğimde Sms ile şifre alamıyorum.Mail ile şifre al dediğimds mail adresime resetleme şifresi gelmiyor.We chat kullanıcı adımı ve şifremi unuttum.Hiç hatırlamıyorum nasıl öğrenebilirim?Mail ile mi Telefon ile mi üyelik yaptım onu da hatırlamıyorum fakat telefon numaram ile giriş yaptığımda böyle bir üyelik yok diyor.2 tane mail adresimle üyelik yaptıysam eğer bu üyeliklerime kullanıcı ismime nasıl ulaşabilirim?yardımlarınızı rica ederim

Yorum Yaz