Yahoo Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Yahoo Hesap Kurtarma

Yahoo, Stanford Üniversitesi’nin öğrencisi olan David Filo ve Jerry Yang tarafından kurulmuş bir portaldır. İlk kuruluş zamanlarında bir arama motoru hizmeti veren Yahoo bir süre sonra e posta hizmeti de vermeye başlamıştır. Bunun yanında bu hizmet ile e posta grubu hizmeti de vermiş ve anında iletileşme imkanını mümkün kılmıştır. Bu şekilde pazara hakim olma amacı olan Yahoo günde yedi milyara yakın sayfa gösterimine sahip olarak Dünya’nın en çok ziyaret edilen beşinci sitesi olma başarısını göstermiştir.

Yahoo sahip olduğu birçok özellik sayesinde kendisine oldukça fazla üye çekmeyi başarmış aynı zamanda da sitesine birçok kişiyi çekmeyi başarmıştır. Bundan dolayı da Yahoo şifresini unutan, hatırlamayan ya da çeşitli sebepler ile kaybeden birçok kişi yer almaktadır. Bu da kişileri Yahoo hesap kurtarma konusu ile ilgili arama yapmaya yöneltir.

Yahoo Hesap Kurtarma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yahoo Hesap Kurtarma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen Yahoo üyelerinin ilk yapması gereken şey Yahoo internet sitesine giriş yapmaktır. Ardından sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Sign in” yani oturum aç bölümüne tıklamanız gerekiyor. Bu bölümde yer alan giriş ekranının hemen altında “Giriş yaparken sorun mu yaşıyorsunuz?” bağlantısı yer almaktadır. Bu bağlantıya tıkladığınız taktirde karşınıza bir Yahoo hesap kurtarma sayfası gelecektir.

aaa

Yahoo hesap kurtarma işlemlerini gerçekleştirebilmek için bu bölümde yapmanız gereken şey e posta adresi ya da cep telefonu numarası girmektir. Fakat bu adımda dikkat edilmesi gereken şey gireceğiniz e posta ya da telefon numarasının hesabınız ile ilişkilendirilmiş olmasıdır. Siteye üye olurken kullanmış olduğunuz e posta adresi ya da cep telefonu numarası, siteye üye olduktan sonra üyelik ayarları üzerinden değiştirilmediği taktirde kullanılabilmektedir. Fakat siteye üye olduktan sonra bu bölüm üzerinden cep telefonu numaranızı ya da e posta adresinizi değiştirdiyseniz ve siteye aşamasında değiştirmiş olduğunuz bu yeni bilgileri kullanıyorsanız bu bölüme girmeniz gereken e posta adresi ya da cep telefonu numarası yapılan değişiklikler sonrasındaki e posta adresi ve cep telefonu numarasıdır.

Buraya gireceğiniz bilgilere göre iki farklı yol ile Yahoo hesap kurtarma işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Yahoo hesap kurtarma adımları için e posta adresini girdiyseniz, girmiş olduğunuz bu e posta adresine gönderilecek olan şifre sıfırlama linkine tıklamalı ve ardından açılacak ekran üzerinden şifre yenileme işlemlerini başlatmalısınız. Eğer girmiş olduğunuz e posta adresine herhangi bir yahoo hesap kurtarma e postası gönderilmiyorsa bir de spam kutunuzu kontrol etmeyi deneyin. Bunun haricinde girmiş olduğunuz e posta adresini de kontrol etmek bir başka çözüm olacaktır.

Eğer Yahoo hesap kurtarma işlemlerini cep telefonu numarası üzerinden yapmak istiyorsanız, cep telefonu numaranızı girdikten sonra devam ettiğiniz taktirde girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına gönderilecek olan kodu bir sonraki ekranda girmeniz gerekmektedir. Ardından şifre yenileme ekranına geçiş yaparsınız.

Her iki bilgiyi girdikten sonra karşınıza çıkabilecek olan güvenlik kodunu ilgili yerlere doğru sırası ile girmeniz gerekiyor.

Herhangi bir yol kullandıktan sonra şifre sıfırlama ve şifre yenileme ekranına geldiğiniz taktirde yapmanız gereken tek şey kendinize güvenilir bir şifre belirlemektir. Ayrıca belirleyeceğiniz bu yeni şifreyi bir başkası ile paylaşmamanızı öneririz. Bu bir yana belirleyeceğiniz bu yeni şifrenin başkaları tarafından kolay bir şekilde tahmin edilebilen 12345, abcde, qwerty, doğum günü tarihi, adınız, soyadınız, e posta adresinizde yer alan ifadeler, password, şifre ve bunun türevleri şeklinde olmamasını öneririz. Aksi taktirde hesabınız oldukça kolay bir şekilde kötü amaçlı biri tarafından çalınabilir.

Yahoo hesap kurtarma işlemlerinizin ardından belirlemiş olduğunuz yeni şifrenizi tekrar girdikten sonra devam edebilir ve belirlemiş olduğunuz bu yeni şifreniz ile birlikte Yahoo sitesinin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Eğer Yahoo hesap kurtarma işlemleri ile alakalı olarak karşınıza çeşitli sorular gelirse bu soruları da bu hesabın gerçek sahibi tarafından kurtarılmaya çalışıldığına yani kötü amaçlı bir başka kişi tarafından çalınmadığından emin olmak amacı ile sorulacaktır. Size tam adınız, gizli sorular, eski şifreleriniz, Yahoo iletişim adresleriniz ve Facebook bağlantınızı sorabilirler. Bu durumda gerekli bilgileri Yahoo’ya iletmeniz Yahoo hesap kurtarma işlemlerinizi hızlandıracaktır. Fakat hesabınıza ya da size ait olan bilgileri bir başkasına vermeniz oldukça sakıncalı olduğundan dolayı hesap bilgilerinizi iyi bir şekilde sakladığınızdan emin olunuz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz