Yahoo Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Yahoo Hesap Silme

Yahoo Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir portal olarak kurulmuş, internet sitesidir. 1995 yılında Stanfordlu iki öğrenci tarafından kurulan Yahoo şu anda elimizde bulunan verilere göre gün içinde en çok ziyaret edilen 5. internet sitesi konumundadır. Yahoo internet sitesi yanı sıra pek çok ücretsiz imkan sunmaktadır. Sunduğu hizmetler arasında e-posta, Yahoo Film, Yahoo Müzik sayılabilir. 4 Şubat 2008 tarihinde Microsoft’un 44.6 Milyar dolarlık satın alma teklifini reddeden Yahoo 25 Temmuz 2016 tarihinde Verizon isimli bir Amerikan Telekomünikasyon şirketine 4.83 Milyar dolara çekirdek faaliyetlerini sattığını açıklamıştır.

Yahoo kullanıcılar çeşitli sebeplerden dolayı Yahoo hesaplarını kapatma ihtiyacı duyabilmektedir. Kullanıcıların birbirinden farklı sebeplerle kapatma ihtiyacına cevap vermek adına sizlere Yahoo Hesap nasıl kapatılır ekran görüntüleri ile anlatmaya çalıştık.

Yahoo Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yahoo Hesap Silme işlemini gerçekleştirdiğinizde ve Yahoo hesabını tamamen sildiğinizde taktirde Yahoo hesabınızda bulunan bütün verilerin, mesajların, medyaların geri dönülmez bir şekilde silineceğini hatırlatmak isteriz. Bu işlem sonrasında verilerinize ulaşamayacağınız için bir kayıp yaşamamanız adına önemli verilerinizi yedeklemeniz gerektiğinizi hatırlatmak isteriz.

Yahoo Hesap Silme Resimli Anlatım

Yahoo Hesap Silme işlemini mümkün olan en kolay ve hızlı yoldan anlatmaya çalıştık. Bu işlemi bu şekilde gerçekleştirmek için paylaşmış olduğumuz Yahoo hesap silme linkine tıklayarak Yahoo Hesap Silme işlemine başlayabilirsiniz: https://edit.yahoo.com/config/delete_user

Eğer hesap silme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz Yahoo hesabınıza daha önceden giriş yaptıysanız üçüncü ekran görüntüsünden işleminize devam edebilirsiniz.

1

Bağlantıya tıkladıktan sonra yukarıda gördüğünüz sayfa sizi karşılıyorsa bu Yahoo Hesap Silme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz hesabınıza henüz giriş yapmadığınız anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bu sayfada yapmanız gereken tamamen silmek istediğiniz Yahoo hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. İlgili kutucuğa Yahoo e-posta adresinizi yazarak “Next” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

2

Daha sonra gelecek olan kutucuğa şifrenizi doğru bir şekilde yazaran “Sign in” butonuna tıklayıp hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Daha sonrasında Yahoo sizi hesap silme ile ilgili olan sayfaya yönlendirecektir.

Yahoo Hesap Silme

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Yahoo’nun sizi yönlendireceği ilk sayfanın altında bu işlemi gerçekleştirmek istediğinizi onaylamanız adına bazı adımlar söz konusudur. Bu adımlardan ilki yukarıda kırmızı ile işaretlediğimiz ilk kutucukta görüldüğü yerde Yahoo hesabınızın şifresini yeniden yazmalısınız. Daha sonra aşağıda iç içe girmiş harf ve rakam demeti içinden doğrulama kodunu seçerek aşağıda ikinci olarak kırmızı ile belirttiğimiz yere yazmalısınız. En son olarak da “EVET” yazısının altında bulunan “Bu Hesabı Sonlandır” butonuna tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz.

Yahoo Hesap Silme

“Bu Hesabı Sonlandır” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan bu sayfada anlatıldığı üzere Yahoo hesabınız 90 günlüğüne askıya alınmıştır. Bu süre boyunca hesabınıza tekrar giriş yaparak Yahoo Hesap Silme işleminizi iptal edebilirsiniz. Ancak 90 gün sonunda Yahoo hesabınız tamamen silinecektir.

Mobil Cihazdan Yahoo Hesabı Silme

Mobil cihazlarınızın içerisinde bulunan tarayıcılarınız vasıtasıyla yukarıda ve aşağıda paylaşmış olduğumuz Yahoo Hesap Silme linkine tıklayarak yukarıda söz ettiğimiz adımları takip ederek mobil cihazınız ile Yahoo Hesap Silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Cihazdan Yahoo Hesap Silme İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz