Yahoo Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Yahoo Şifremi Unuttum

Bazen tek bir mail adresi tüm işlerimizi halletmemiz için yeterli olmuyor. Dolayısıyla pek çok farklı mail adresinin şifreleri ile boğuşuyoruz. Bir de bunun üstüne çeşitli sosyal ağların ve banka hesaplarının şifreleri eklenince haliyle içlerinden birkaçını zaman içinde unutabiliyoruz. Üstelik bu sorun yoğun olarak çalışan kişilerin en büyük problemlerinden bir tanesi. Ancak şifrelerin güvenilir olmasını da önemsediğimiz için standart, basit ve kolay akla gelebilecek şifrelerden de uzak durmaya çalışıyoruz. Bunun elbette çok net bir çözümü yok ancak yine de şifre unutulduğunda çok pratik bir şekilde o şifreyi geri almak mümkün. Yalnızca birkaç aşama gerektiren bu şifreyi geri alma işlemini yahoo mail şifrenizi unuttuğunuz zamanlarda rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Öncelikli olarak Yahoo mailinizi unuttuğunuzda ilk yapacağınız şey sitede bulunan “Yahoo Şifresi Geri Al” butonunun üstün tıklamak olacaktır. Bu butonun ardından ortaya çıkan ekranda ilk seçenekte yer alan “I have a problem with my password” bölümünü işaretlemek gerekiyor. Sonrasında da işleme devam etmek için “Next” butonuna tıklamak yeterli olacaktır.

Yahoo-Sifremi-Unuttum-Ne-Yapmaliyim-1

“Next” butonunun hemen ardından gelen ekranda ise “My Yahoo ID is:” diye yazan yere mail adresinin ilk kısmını yazmak yeterli olacaktır. Yani örnek olarak mail adresiniz eğer ahmetyilmaz@yahoo şeklinde olan bir e-mail adresi ise buraya yalnızca “ahmetyilmaz” bölümünü yazmanız gerekiyor. Bu şekilde doğru biçimde ID de yazıldıktan sonra tekrar “Next” butonuna tıklayabilirsiniz.

Yahoo-Sifremi-Unuttum-Ne-Yapmaliyim-2

Ya kayıt kısmında ya da kayıt sonrasında herhangi bir dönemde Yahoo sizden ikincil bir e-mail adresi istemişti. Sıradaki ekran ise o e-mail adresi ile alakalı olacak. Parolayı sıfırlamak için de bu e-mail adresinin kullanılması gerekecek. Bu e-mail adresini hatırlamanız için ise birkaç harf ile ipucu verilecektir. Bu ekranda herhangi bir işlem yapmanız gerekmeyecek. Yalnızca bilgileri kontrol edip, e-posta adresinin hangisi olduğunu anlamak yeterli olacaktır. Sonrasında bir sonraki aşamaya geçmek için yeniden “Next” butonuna tıklamak gerekecek.

Yahoo-Sifremi-Unuttum-Ne-Yapmaliyim-3

Tüm bu işlemlerin ardından da yeniden ekrana bir bilgilendirme sayfası gelecektir. Bu bilgilendirme sayfasında ikincil mail adresinize şifrenizi geri almak için yapmanız gerekenler ile alakalı bir mail atıldığı bilgisi yer almaktadır. Ardından o ikincil mail adresine girip o maildeki direktifler doğrultusunda işlemleri yaparak yeni şifrenize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak yine de Yahoo mail şifresi seçerken kesinlikle şifrenin güvenli olmasına ve akılda kalıcı olmasına çok dikkat etmekte fayda vardır.

Yahoo-Sifremi-Unuttum-Ne-Yapmaliyim-4

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz