Yandex Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Yandex Hesap Açma

Yandex, Google’a rakip arama motoru, servis ve internet tabanlı ürün geliştiricisidir. Yandex denildiği zaman insanlar genellikle sadece arama moturu kısmını akıllarına getirmektedirler. Ancak Yandex isimli Rus Bilişim şirketi bahsettiğimiz üzere farklı teknoloji alanlarında da hizmet vermektedirler. Yandex ilk olarak sadece arama motoru olarak 1997 yılında yayına başlamıştır. Daha sonra 2000 yılında şirket haline gelen Yandex günümüzde hala aktif halde hizmet vermektedir. Moskova’da bulunan bu şirketin temel amacı kullanıcıların sorularına doğrudan ya da dolaylı cevap vermektir.

Yandex, Eylül 2011’de Türkiye pazarına girmiştir. İstabul’da açtığı ofiste ve Türkiye pazarında sundukları ana hizmet internet aramalarıdır. Yazımızda bahsettiğimiz üzere Yandex’in tek hizmeti internet aramalarıdır değildir. Verdiği pek çok hizmetin arasında internet aramaları bunlardan sadece bir tanesidir. Bu yazımızda bahsedeceğimiz Yandex Hesap Açma işlemi sonunda sahip olduğunuz Yandex hesabınız ile aslında Yandex’in ücretsiz olarak sunduğu bütün ürünlere erişiminiz sağlanacaktır. Bu yüzden Yandex Hesap Açma işlemi pek çok açıdan sizin için pek çok Yandex ürününe ulaşmak anlamına gelmektedir.

Yandex Hesap Açma

Yandex Hesap Açma işleminizi en hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirebilmeniz için aşağıda sizinle paylaştığımız bağlantıya tıklayınız. Yandex Hesap Açma

Yandex Hesap Açma işlemi için paylaşmıştığımız bağlantıya tıkladıktan sonra yukarıda ekran görüntüsü bulunan sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada yapmanız gerekenler oldukça kolay. İlgili yerlere adınızı ve soyadınızı yazdıktan sonra bir kullanıcı ismi belirlemeniz gerekmektedir. Kullanıcı adının Yandex’in izin verdiği bir kullanıcı adı olmasına dikkat ediniz. Daha sonra şifrenizi belirledikten sonra hesap güvenliğiniz için Cep telefonunuz aracılığıyla Yandex’den kod almanız gerekmektedir. Yukarıdaki formata göre “Cep telefonu numarası” kutucuğunun altına cep telefonu numaranızı yazdıktan sonra “Kod al” butonuna tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz. “Kod al” butonunun üstünde bulunan “Telefonum yok” ifadesine tıklarsanız bu işlemi telefonsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuza gelen mesajı;

Yandex Hesap Açma

İlgili yere yazmanız yeterli olacaktır. Daha sonra “Onayla” butonuna tıklayarak Yandex hesabınızın güvenliğini sağlamış olursunuz. Eğer Yandex Hesap Açma işleminiz ile ilgili yukarıda bulunan diğer yerleri de doldurduysanız SMS olayı işleminizi gerçekleştirdikten sonra “Kaydol” butonuna tıklayarak işleminizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer girdiğiniz bilgilerde sıkıntı varsa Yandex Hesap Açma işleminiz tamamlanmayacaktır. Bilgilerinizin uygun olup olmadığına özen göstererek bilgilerinizi kontrol etmeniz gerekecektir. Yandex Hesap Açma işleminin bir parçası olan Yandex hesabınızın güvenliğini temin etme işleminin telefonsuz halini yazımızın devamında açıklıyoruz.

Yandex Hesap Açma

Eğer “Telefonum yok” seçeneğine tıklarsanız aşağıdaki kutucuğa yönlendirilerek Yandec hesap güvenliğini telefonsuz gerçekleştirme işlemine yönlendirilirsiniz.

Yandex Hesap Açma

Telefonum yok ifadesine tıkladığınız zaman Yandex sizi telefonsuz hesap güvenliği işlemine aktaracaktır burada hali hazırda olan sorulardan birini seçebilir ya da kendiniz size özgü bir soru yazabilirsiniz. Daha sonra aşağısında bu soruya cevap verdikten sonra güvenlik resmini doğru bir şekilde ilgili yere yazdıktan sonra “Kaydol” butonuna tıklayarak işleminizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Yandex Hesap Açma

Yandex Hesap Açma işleminizi “Kaydol” butonuna tıklayarak başarıyla gerçekleştirdiğiniz zaman sistem sizi doğrudan Yandex Mail hizmetine aktaracaktır. Yazımızda da bahsettiğimiz gibi Yandex’in verdiği çeşitli hizmetler vardır. Yandex Mail bunlardan biridir. Bu hesabınızı kullanarak Yandex’in sunduğu diğer ürünlere de giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda yukarıda da gördüğünüz üzere sahip olduğunuz diğer elektronik posta hesaplarınız ile Yandex hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Yandex Hesap Açma İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz