Yandex Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Yandex Hesap Kurtarma

Yandex, Rusya merkezli internet tabanlı servis sağlayıcı ve ürün geliştiricidir. Aynı zamanda Rusya pazarındaki en büyük arama motorunun sahibidir. Yandex ilk olarak 1997 yılında arama motorunu olarak yayına başlamıştır. Bu tarihten yaklaşık olarak 3 yıl sonra 2000 yılında şirketleşmeye giden Yandex arama moturu şimdilerde bahsi geçen Yandex şirketi haline geldiler. Yandex, Eylül 2011 itibariyle İstanbul’da açtığı ofis ile Türkiye’ye de giriş yapmış bulundu. Yandex’in Türkiye’de gerçekleştirdiği hizmet modeli daha çok Yandex’in sahip olduğu arama motoru üzerine yoğunlaşmaktadır. Yandex’in takımlar için arama motorları hakkında bilgiye internet üzerinden ufak bir arama ile ulaşabilirsiniz.

Yandex’in Türkiye’de arama motoru üzerinden yoğunlaşmış olması bilgisi sizi yanıltmasın. Yandex, Türkiye’de diğer hizmetlerini de vermektedir. Bu hizmetler arasında e-posta, bulut hizmeti vb. hizmetleri sayabiliriz. Yandex’in sunduğu bu hizmetelere ulaşabilmek için bir Yandex hesabınız olması gerekmektedir. Sahip olduğunuz bir Yandex hesabı ile Yandex’in sunduğu bütün hizmetlere sahip olduğunuz Yandex hesabınız sayesinde ulaşabilirsiniz.

Elektronik hesaplar denildiği zaman dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de güvenlik konusudur. Her çeşit elektronik hesabınızın servis sağlayıcıları dışında güvenliğini sağlayabilmek adına yapabileceğin güvenlik önlemleri söz konusudur. Bu önemlerden bazıları; hesabınızı güvendiğiniz başka bir elektronik hesap ile bağlamak ya da telefon numaranız ile bağlamaktır. Bizim tavsiye ettiğimiz yöntem eğer servis sağlayıcınız hesabınız için böyle bir güvenlik işlemi sunuyorsa hesabınızı telefon numaranız ile bağlamaktır. Bu sayede elektronik hesaplarınıza herhangi bir şekilde ulaşamaz olduğunuz zaman servis sağlayıcınızdan istediğiniz bir kod ile hesap şifrenizi değiştirebilirsiniz. Yazımızın devam eden kısmında Yandex’in sunduğu hesap kurtarma seçenekleri ile Yandex Hesap Kurtarma işlemini açıklıyoruz.

Yandex Hesap Kurtarma İşlemi

Yandex Hesap Kurtarma işlemini en hızlı şekilde gerçekleştirebilmeniz için yazının sonunda paylaştığımız bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.

Yandex Hesap Kurtarma

İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfa yukarıdaki sayfadır. Hesabınızı kurtarmak için şifrenizi yeniden belirlemenizi yardımcı olacak bu sistemde yapmanız gereken e-posta adresinizi ilgili yere yazdıktan sonra görselde görünen karakterleri ilgili kutucuğa yazarak “İleri” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Eğer Kullanıcı adınızı hatırlamak istiyorsanız “Kullanıcı adımı unuttum” ifadesine tıklamanız gerekmektedir. Kullanıcı adınızı hatırlatma işleminizi gerçekleştirebilmeniz için Yandex hesabınızla telefonunuzu bağlamış olmanız gerekmektedir. Biz yazımıza kullanıcı adı hatırlatma sistemini kullanarak devam edeceğiz.

Yandex Hesap Kurtarma

“Kullanıcı adımı unuttum” ifadesine tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda sayfa çıkacaktır. Bu sayfada eğer kullanıcı adınız Yandex sisteminin size hatırlatma amacıyla gösterdiği isimlerden biri değilse “İlgili kullanıcı adı listede yoktur” ifadesine tıklamanız gerekmektedir.Yandex Hesap KurtarmaYukarıda belirttiğimiz üzere kullanıcı adınızı hatırlatma sistemi eğer daha önceden Yandex hesabınızı telefon numaranızı bağlamış olmanız gerekmektedir. Eğer telefon numaranızı bağladıysanız ilgili yere telefon numaranızı girip güvenlik karakterlerini ilgili yere yazdıktan sonra “Devam” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Yandex Hesap Kurtarma

Devam butonuna tıkladıktan sonra Yandex sistemi telefon numaranıza doğrulama kodu gönderecektir. Bu kodu 30 saniye içinde ilgili yere yazarak “Devam” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Yandex Hesap Kurtarma

Devam butonuna tıkladıktan sonra Yandex hesabınızı oluştururken yazmış olduğunuz ad soyad kısmını doğru şekilde doldurup “Devam” butonuna tıkladıktan sonra telefon numaranıza bağlı olan Yandex hesabınızın kullanıcı adını sistem size verecektir.

Yandex Hesap Kurtarma

Ad soyad  girip devam butonuna tıkladıktan sonra kullanıcı adınızı yukarıdaki şekilde görüntüleyebilirsiniz. Yukarıda görüntelenen kullanıcı adının üzerine geldiğiniz zaman “Şifremi unuttum” seçeneğini görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede eğer şifrenizi de hatırlamak isterseniz ilgili sayfaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yandex Hesap Kurtarma

Yandex Hesap Kurtarma sisteminin şifre hatırlatma bölümünde daha önce sistemin size hatırlattığı kullanıcı adınızı kullanarak ya da Yandex hesabınıza bağlı olan e-posta adresinizi ilgili bölüme yazdıktan sonra güvenlik kodunu da girerek “İleri” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Yandex Hesap Kurtarma

Devam eden sayfada telefon numaranızı yazdıktan sonra “Kod al” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Yandex Hesap Kurtarma

Bir sonraki Yandex Hesap Kurtarma adımında telefonunuza Yandex tarafından gönderilen kodu girerek “Onayla” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Yandex Hesap Kurtarma

Yandex Hesap Kurtarma işleminin son adımında ise yapmanız gereken yeni şifrenizi belirlemek olacaktır. Yeni şifrenizi ilgili yere yazdıktan ve hemen altında bulunan kısımda şifrenizi yeniledikten sonra “İleri” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Yandex Hesap Kurtarma

Yandex Hesap Kurtarma işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz zaman yukarıdaki bilgilendirmeyi göreceksiniz. Bu sayfayı görüyorsanız işleminizi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir.

Yandex Hesap Kurtarma için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz