Yandex Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Yandex Şifremi Unuttum

Aslında neredeyse tamamen Google’ın bir benzeri olan Yandex, internetteki online halde bilgi arayan insanların tamamı için geliştirilmiş olan bir arama motoru ve bilgi portalı olmaktadır. Bunun yanı sıra Yandex haber, e-posta, oyun ve harita gibi pek çok farklı ve çeşitli online servisi de kullanıcılarına sunmaktadır. Yani gerçekten de tam anlamı ile bir Google benzeri olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Aslında bilindiği üzere internet ortamında bir işimizi yapabileceğimiz birden fazla uygulama bulunabiliyor. Bu da haliyle bizim birden fazla yere kayıt olup üye olmamız anlamına geliyor. Bu gibi durumlarda da en sık karşımıza çıkan şey bu şifrelerin bir bir unutulmaya başlanması. İşte eğer Yandex şifrenizi unuttuysanız geri alabilmeniz için yapmanız gerekenleri derledik.

Yandex Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Eğer Yandex değil de bir başka mail adresi ya da platform kullanıyor olsaydınız muhtemelen sistemde kayıtlı olan başka bir mail adresiniz ya da telefon numaranız vasıtası ile size bir doğrulama kodu gönderilecekti ve bu şekilde şifre yenileme işleminizi gerçekleştirecektiniz. Fakat Yandex için durum biraz daha farklı bir şekilde ilerliyor.

Yandex’te bulunan “şifremi unuttum” butonuna tıkladığınız zaman şifrenizi yenilemek için karşınıza gelecek olan güvenlik sorunuzu doğru bir şekilde cevaplamanız gerekiyor. Eğer bu sorunun cevabını da hatırlamıyor iseniz maalesef Yandex başka güvenlik seçeneği sunmuyor ve şifrenizi sıfırlayamıyorsunuz. Bu durumda da elimizde çok küçük seçenekler kalıyor. Hatta belki de tek seçenek direkt olarak Yandex yetkililerine durumu anlatan bir mail göndererek yardımlarını istemek oluyor. İşte bu konu ile alakalı olarak izlemeniz gereken yolları inceleyelim.

Yandex yetkilileri ile iletişime geçmek için öncelikle yapmanız gereken support bölümünden “şifremi unuttum” bölümüne ulaşmak ve karşınıza çıkan sayfadaki bilgileri doldurmak. Buraya sırası ile önce adınızı, sonra Yandex yetkilileri tarafından size yanıt gönderilmesini istediğiniz mail adresini ve iletiyi yazmanız gerekiyor. Burada çok doğru ve çok net bir şekilde açıklama yapmak önemli. Hesabı bu yöntem ile geri alabilmek için pek çok farklı bilgi verilmesinin faydası olacaktır. Özellikle hesabınıza dair özel bilgileri burada belirtebilirsiniz.

 

yandex-form

Siz formu doldurduktan sonra ortalama olarak 24 saat içinde Yandex yetkilileri bir dönüş yapacaktır. Bu dönüş de yapmanız gerekenler ile alakalı işlemlerden bahsedilen bir mail olacaktır. Eğer tarafınıza olumsuz bir dönüş gelir ise yeniden formu doldurabilirsiniz ancak bu kez çok daha detaylı bilgi vermeye özen göstermeniz gerekir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz