Yapı Kredi Bankası Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Yapı Kredi Bankası Hesap Açma

Bankaların çoğalması ve bankacılık işlemlerinin önem kazanmasıyla birlikte 18 yaşını aşan neredeyse her birey herhangi bir bankadan hesap açtırarak bankacılık ile ilgili işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bankalar tüketicilerine sunduğu birçok avantaj ve hizmetler ile tercih edilmelerini sağlamaktadır. Bu bankalardan birisi de Yapı Kredi Bankası’dır. En kolay hesap açma işlemini gerçekleştirebileceğiniz bankalardan olan Yapı Kredi, birçok faydası ve avantajı ile de tercih edilirliğini arttırmıştır. Biz bu yazımızda Yapı Kredi Bankası hesap açma işlemi, hesap açmak için gerekli belgeler vb. bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Yapı Kredi Bankası Hesap Açma

Ülkemizde bankacılık sektöründe hizmet veren kuruluşlardan biri olan Yapı Kredi Bankası, müşterilerine birçok avantaj sağlayarak ilerleyen ve kendini geliştiren bir bankadır. Bankacılık ile ilgili işlemleriniz için ilk adım, başlangıç Yapı Kredi Bankası hesap açma adımıdır. Bankanın müşterileri ile ilk iletişimi hesap açma işlemidir. Bu nedenle hesap açma sürecinde müşterilerini yormadan, zamanlarını almadan kısa sürede bu işlemi gerçekleştirdiğiniz bankalardan biri Yapı Kredi Bankası’dır. Bazen Yapı Kredi Bankası hesap açma süreniz 15-20 dakika içerisinde tamamlanmakta, ilk izleniminiz müşterilerinizin üzerinde olumlu olarak kalmaktadır ve bu bankalar için çok önemlidir.

Yapı Kredi Bankası hesap açma işleminizi size en yakın Yapı Kredi şubesinden ya da internet şubesi üzerinden gerçekleşirebilirsiniz. Şube üzerinden Yapı Kredi Bankası’ndan hesap açmak isteyen bireyler nüfus cüzdanları ile beraber en yakın şubeye giderek başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bankadan sıra alıp sıranız geldikten sonra görevliye hesap açmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Size gerekli bilgilerinizi doldurmanızı istedikleri bir form verilecek, formu doğru ve eksiksiz doldurmanız istenecektir. Formu doldurduktan sonra form ve kimliğiniz görevli tarafından alınarak hesap açma işleminiz başlatılacaktır. Görevli hesabınızı açarken size hesap ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi yaparak kısa sürede işleminizi bitirecektir. Yapı Kredi Bankası hesabınız açıldıktan sonra bankamatik kartınız on gün içerisinde hesabınızı açtığınız banka şubesine veya iş adresinize gönderilecektir. Bankamatik kartınız elinize ulaştıktan sonra tüm bankacılık işlemlerinizi bankada sıra beklemeden tüm ATM’lerden ve diğer banka ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz. Açılan hesaplarınızdan yılda iki kere hesap işletim ücreti kesilmektedir. Vadesiz hesaplarınızdan iki dönem olarak, her dönem başına 59 TL toplam 118 TL hesap işletim ücreti kesilmektedir. Ancak hesabınıza herhangi bir faturanıza otomatik ödeme talimatı vererek bu ücretten muaf tutularak, herhangi bir ücret kesilmemektedir.

Size en yakın Yapı Kredi şubesi için TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bankası hesabınızı açtıktan sonra, banka görevlisinin size verdiği bilgilerden biri de vadeli hesap, altın hesabı gibi farklı hesapları da açabilecek olmanızdır. Vadeli hesap ile para yatırarak faiz elde edebilirsiniz. Altın hesabı ile de, miligram bazında altın alarak geleceğe yatırım yapabilirsiniz. Döviz alıp satar gibi, altın alıp satabilmeniz bu hesap ile mümkündür.

İnternet üzerinden de Yapı Kredi Bankası hesap açma işleminizi gerçekleştirmeniz de mümkündür. Bu işlem için öncelikle Yapı Kredi Bankası’nın resmi web sitesine girmeniz gerekmektedir. Bu sayfa üzerinden “internet şubesi” seçeneği tıklanarak hesap açma işleminizi başlatabilirsiniz. Ancak hesap açma işleminizin tam olarak tamamlanması için banka şubesine giderek “bireysel müşteri sözleşmesini” imzalamanız gerekmektedir ve bazı durumlarda istenebilecek belgeleri ve/veya bilgileri vermeniz gerekebilmektedir. Yapı Kredi Bankası Hesap Açma işleminiz için 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı telefondan da gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası resmi web sitesine erişmek için TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bankası hesabınızı açarken sağlanan kolaylık, herhangi bir sebepten dolayı hesabınızı kapatmanız gerektiğinde aynı şekilde sağlanmaktadır. Hesabınızı açmış olduğunuz şubeye giderek hesabınızın kapatılması talebi beyan edilen dilekçeyi vermeniz gerekmektedir. Dilekçe ibrazından sonra hesabınız kapatılarak, hesap kapatma dekontu teslim edilir. Eğer hesabınızı kapatmanız gerektiğinde farklı bir ilde iseniz, bulunduğunuz ilde bir Yapı Kredi şubesine giderek kapatma işleminizi gerçekleştirmeniz sağlanmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz