Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma

Yapı Kredi Bankası 1944 yılında Türkiye’de yaşayan bireyleri daha uygun koşullar ile konut sahibi olmalarını sağlamak için Kazım Taşkent tarafından kurulmuş olan ve Türkiye’nin ilk özel bankası olma özelliğini taşıyan bir bankadır. Yapı Kredi Bankası 1000’den fazla şube, 4000’den fazla ATM ve neredeyse 20000 çalışan ile günümüzde de hizmet vermeye devam etmektedir.

Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemleri ile ilgili bilmeniz gereken her şey aşağıda yer almaktadır.

Yapı Kredi Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır?

Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz birçok farklı sayıda yol ve yöntem yer almaktadır. Bu yol ve yöntemlerden ilki için Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi’ni kullanabilirsiniz. İnternet Şubesi’ne giriş yapabilmek için ilk olarak tarayıcı üzerinden Yapı Kredi sitesine girmeli ve sitenin sağ üst köşesinde yer alan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıkladıktan sonra ilgili bölüm üzerinden “Bireysel” bir işlem yapacaksanız, “Bireysel”i, Kurumsal bir işlem yapacaksanız ise “Kurumsal” seçeneğini seçmelisiniz. Bununla birlikte İnternet Şubesi’ne giriş yapabilmek için açılan menü üzerinden T. C. Kimlik numarası ya da kullanıcı kodu ile birlikte mobil ya da internet şubesi şifresini girebilirsiniz. Bununla birlikte kart numarası, müşteri numarası ve kart şifresi il de giriş yapmanız mümkündür. Bir kere internet şubesine giriş yaptıktan sonra Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için yapmanız gereken ilk şey “Hesaplarım” menüsüne tıklamaktır. Ardından bu menünün bir alt seçeneği olan “Vadesiz Hesaplarım” seçeneğine tıklamalı ve beraberinde “İşlemler” seçeneğini tercih ederek “Hesap Kapatma Talebi” oluşturmalısınız. Böylelikle Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmek için yukarıda yer alan bilgiler ile benzeri bir işlemi Yapı Kredi Bankası Mobil Şubesi üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken şey Android işletim sistemi yüklü akıllı telefon ya da akıllı cihazlar ile birlikte ios işletim sistemi yüklü akıllı telefon ya da akıllı cihazlar üzerinden Yapı Kredi Bankası mobil uygulamasını indirmek ve ardından bu uygulamaya benzer bir şekilde giriş yapmaktır. Ardından yine yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları takip ederek Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmek için kullanabileceğiniz birkaç telefon numarası da yer almaktadır. Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemleri için Yapı Kredi Çağrı Merkezi’ni arayabilir ve hem bireysel hem de kurumsal işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için 444 0 444, 0 850 222 0 444 ve 90(212) 339 70 00 numaralarını arayabilir ve Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemleri ile ilgili bilgileri bir müşteri temsilcisine bağlanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemleri için kullanabileceğiniz en iyi yol ise yanınızda T. C. Kimlik kartınız ile birlikte size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine gitmektir. Bu işlem ile birlikte size kapatmak istediğiniz hesaba göre bir banka çalışanı yardımcı olacaktır. Tüm bankalarda olduğu gibi Yapı Kredi Bankasında da hesap kapatma işlemleri için en güvenceli yol size yakın olan bir şubeye gitmektir. Zira tüm hesaplar internet şubesi ya da çağrı merkezi gibi yollar ile kapatılamamaktadır. Bundan dolayı da en yakın bir şubeye gitmek Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmek için kullanılabilecek en iyi yoldur.

Fakat Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz bir yol daha yer almaktadır. O da Yapı Kredi Bankası Hesap Kapatma dilekçesi göndermektir. Aşağıda bu konu ile ilgili bir dilekçe örneğini bulabilirsiniz.
Tarih : …… / ……. / ………..
…………………. BANKASI ……………….. ŞUBESİNE MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanızın …………….. numaralı müşterisiyim. Bankanızda ki ………………. numaralı hesabımı ve bu hesabıma bağlı tüm ek hesaplarımın kapatılmasını arz ederim.

Adres : ……………………………………………….. Ad Soyad : ……………………………………….

Telefon : ……………………………………………….. İmza : ………………………………………..

Bu bölümde yer alan tarih kısmını dilekçeyi göndereceğiniz günü yazarak doldurabilir, Banka ve şube bölümünü Yapı kredi ve hesabınızı açtırmış olduğunuz şubeye göre doldurabilir, Yapı Kredi müşteri numarası ile birlikte kapatmak istediğiniz hesabın numarasını da yazdıktan sonra, adres, ad ve soyad, telefon ve imza bilgilerinizi de doldurabilirsiniz. Böylece dilekçeniz tamamlanmış olur. Bu dilekçeyi Yapı Kredi D Blok Plaza Büyükdere Cad. Levent 34330 Beşiktaş-İstanbul adresine gönderebilirsiniz.

Ayrıca bu 90(212) 339 60 00 numaralı faks numarasına da gönderebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz