Yonja Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Yonja Şifremi Unuttum

Yaşadığımız dünyanın büyük oranda internet ve onun üzerinden geliştirilen teknolojiler ile birlikte sürekli olarak değiştiğini biliyoruz. Bu değişim çeşitli çevreler tarafından olumlu karşılansa da bazıları bu değişimin olumsuz yönde olduğunu düşünmektedir. İnsanlar her ne düşünürse düşünün internetin dünyamızı ve hayatımızı değiştirdiği ve değiştirmeye devam edeceği aşikar.

Hayatlarımızı pek çok açıdan değiştiren internet sosyal hayatımızı da değiştirmektedir. Eskiden çok zor şekilde gerçekleştirebildiğimiz uzak mesafeli iletişimlerimizi günümüz dünyasında çok hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. İnternetin getirdiği bu hız ve kolaylık günümüz dünyasını çok küçültmüş, hayatımızı da belli ölçülerde oldukça hızlandırmıştır. Şehir hayatının ayrılmaz parçalarından biri olan internet artık kırsal bölgelerde de büyük önem arz etmeye başlamıştır. Kırsal bölge ile şehir arasındaki fark iletişim kurma hızı açısından farksız hale gelmiştir. Uzağı yakın etme bağlamında internetin hayatımızı kolaylaştırdığını söyleyebiliriz.

İnternet ve onunla beraber gelen yeniliklerden biri de sosyal hayatımızın sanallaşması diyebiliriz. Artık pek çok insansın çeşitli sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Bu hesaplar sayesinde yaşadıkları anları, ve düşüncelerini oldukça hızlı bir şekilde daha önce hiç olmadığı kadar çok kişiye duyurmaları söz konusudur. İnternetin sosyal hayatımızda yaptığı bir diğer değişilik ise ikili ilişkiler üzerinedir. Artık insanların internet üzerinden tanışmaları arkadaş veya sevgili olmaları alışılmadık bir hal olmaktan çıkmıştır. Pek kişi internet üzerinden tanışmakta, arkadaş veya sevgili olmakta hatta evlenmekteler. Hatta son zamanlarda evliliklerin büyük bir çoğunluğunun internet üzerinden gerçekleşen aldatmalar sonucunda olduğu açıklanmıştır. Hal böyleken internet ve onun sunduğu hizmetler hayatımızın büyük bir kısmına nüfuz etmiş durumdayken ondun dışında bulunmaya çalışmak oldukça zor bir iştir.

İnternet hizmetlerinden biri olan Yonja, kullandığınız uygulama üzerinden değişik kişilerle iletişim kurmanızı, tanışmanızı sağlayan bir sosyal ortamdır. Bu ortam sayesinde beğendiğiniz bir Yonja üyesiyle iletişim kurabilir, tanışabilir ve görüşebilirsiniz. Yonja şu an için sadece “Apple Store”da bulunmaktadır ve iOS kullanıcıları için hizmet vermektedir. Bu bağlamda diğer işletim sistemleri kullanıcılar Yonja uygulamasını kullanamamaktadır.

Sahip olduğunuz elektronik hesaplar için dikkat etmeniz gereken en önemli durumlardan biri o hesabınızın güvenliğidir. Elektronik hesabınızın güvenliğini temel olarak hesabınız için belirlediğiniz şifreniz sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu şifrenizin kolay tahmin edilebilir bir şifre olmamasına dikkat etmeniz, hesabınızın kötü niyetli başka kişilerin eline geçmesini zorlaştıracaktır. Hatta belli zorluk üstündeki şifre kombinasyonları tahmin etme yöntemleriyle bulunması neredeyse imkansız şifreler haline gelmektedir. Ayrıca bütün hesaplarınızın güvenliğini daha üst seviyeye çıkarabilmek için sahip olduğunuz bütün elektronik hesaplarınıza hatta kredi kartlarınıza farklı şifreler vermeniz gerekmektedir. Bu sayede eğer herhangi bir hesabınızın şifresi öğrenilmesi durumunda diğer hesaplarınıza da ulaşılmasının önüne geçmiş olursunuz. Sahip olduğunuz bütün elektronik hesaplarınızın için farklı şifre belirlemek çok kolay bir işlem olmayacaktır elbette ama en azından en önemli hesaplarınıza diğer hesaplarınızdan daha farklı bir şifre vererek güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Yonja Şifremi Unuttum özelliğini nasıl kullanabileceğinizi açıklayacağız.

Yonja Şifremi Unuttum Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yonja Şifremi Unuttum özelliğini kullanabilmek için ilk olarak Yonja hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinizi biliyor olmanız gerekmektedir. Yonja Şifremi Unuttum özelliğini sahip olduğunuz e-posta adresinize bir güvenlik kodu isteyerek gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Yonja Şifremi Unuttum özelliğini kullanabilmek için Yonja hesabınıza giriş ekranında görebileceğiniz “Şifremi unuttum” ifadesine dokunmanız gerekmektedir. Daha sonra ilgili sayfada e-posta adresinizi yazmanız ve ilgili butona tıklayarak devam etmeniz gerekmektedir. Daha sonra Yonja Şifremi Unuttum sisteminin size göndereceği Yonja Şifremi Unuttum postasını e-posta adresinizden bularak içinde bulunan Yonja Şifremi Unuttum bağlantısına dokunmanız gerekmektedir. Bu bağlantıya dokunduğunuzda sistem sizi otomatik olarak şifre sıfırlama ekranına gönderecek ve şifrenizi tekrar belirleyebileceksiniz. Yonja Şifremi Unuttum işlemini başarıyla gerçekleştirdiğiniz zaman Yonja hesabınıza yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz