Youtube Abone Ol | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Youtube Abone Ol

Dünya’nın en çok kullanılan Youtube, 15 Şubat 2005 tarihinde kurulmuş bir video barındırma sitesidir. Başlangıçta çöpçatanlık sitesi olarak kurulan Youtube, video ekleme özelliğiyle birlikte kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunarken, şu anda internet üzerinden izlenen her iki videodan birinin de Youtube video barındırma sitesi üzerinden izlenildiği bilinmektedir. Youtube’un sunduğu sizin için önerilen sayfa, kanal ve videolarla birlikte trende bölümü bulunmaktadır. Youtube bu önerileri daha önce izlediğiniz videolara, takip ettiğiniz kanallara ve beğendiğiniz sayfalara göre yapmaktadır. Aynı videoyu izlediğiniz, sayfayı beğendiğiniz ya da kanalı takip ettiğiniz diğer kişilerin başka neleri takip ettiği, beğendiği ve izlediğine bakılarak en çok ortak nokta bulunan video, kanal ve sayfaları bu kişilere önermektedir. Tüm bu öneri sonuçlarını aynı zamanda arama çubuğuna yazılan girdiler de etkilemektedir.

Youtube üzerinden birçok konuda ve çok çeşitli sayıdaki kategoride videolar bulunmaktadır. Her video, sayfa ya da kanallar tarafından yüklenip, paylaşılmaktadır. Bir çok kanal belirli konulara ait ilgi çekici videolar yükleyerek, kanalının aboneliğini arttırırken aynı zamanda çekiciliğini de arttırır. Böylece hem kendileri video izlenme sayısına göre para kazanırken, hem de video izleyenler seyretmek istedikleri, beğendikleri videolara göz atarak güzel vakit geçirir.

Sizin de bu şekilde sevdiğiniz ve beğenerek takip ettiğiniz videolar bulunabilir. Bu videoların genellikle benzeri kanallardan çıktığına da tanık olmuş olabilirsiniz. Bu sebeple de bu kanallara abone olmak ve her yeni paylaşıma anında ulaşabilmek istiyor olsanız da bunu nasıl yapacağınızı bilmediğiniz için eliniz kolunuz bağlı kalmıştır. İşte burada devreye biz giriyor ve Youtube abone olma rehberiyle sizlere yardımcı oluyoruz.

Abone olunacak kanal bulmanın çeşitli yolları vardır. Hali hazırda sevdiğiniz kanallar bunlardan biridir. Her daim izlediğiniz videoları paylaşan kanallara abone olabilirsiniz. Youtube’un size sunduğu önerilen video, kanal ya da sayfa gibi paylaşımlardan beğeninize uygun kanallar bulabilirsiniz. Anasayfanızın sol alt kısmında bulunan “Kanallara Göz At” bölümüne tıklayabilir ve buradan popüler, müzik, spor, oyun, haber, canlı ve 360 derece video yayını sunan kategorilere ait kanallardan beğeninize uygun olan bir kanalı seçebilirsiniz. Yine bu kısımdan aboneliklerinizi yönetebilirsiniz. Ayrıca bu kısımdan kanal aramasında da bulunabilirsiniz.

Youtube’da Kanallara Abone Olma

Abonelikler, Youtube üzerinde geçirdiğiniz zamanın önemli bir parçasını oluşturmakta ve sizi milyonlarca video arasından beğeninize göre seçilip filtrelenen video ve çeşitlerine yöneltmektedir. Bu sebeple beğenerek takip ettiğiniz kanallara abone olabilir ve her yeni video yüklenişinde bu video hakkında bildirim alabilir, önem verdiğiniz içerikleri çok daha kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

Kanallara abone olmanın yolu aslına bakılırsa oldukça kolaydır. Bilgisayarınız üzerinden herhangi bir tarayıcı vasıtasıyla Youtube sitesine girdikten sonra kullanıcı adınız ve parolanız ya da Google hesabınızla birlikte giriş yaptıktan sonra abone olmak istediğiniz kanalın tıklayın ve ardından “Abone Ol”  butonuna tıklayınız. İşte bir kanala abone olmak bu kadar kolaydır!

Mobil cihazlarınız üzerinden herhangi bir kanala abone olmak için, mobil cihazlarınızda bulunan Youtube uygulamasını açtıktan sonra Youtube hesabınıza ait kullanıcı adı ve şifrenizi girip hesabınızda oturum açtıktan sonra abone olmak istediğiniz kanala girip, “Abone ol” düğmesine dokunmanız yeterli olacaktır.

Aboneliklerinizi Görmek

Abone olduğunuz kanalların bir listesine ulaşabilmek için Youtube hesabınızda oturum açtıktan sonra sol kısımdaki menüden “Abonelikler”e tıklayabilirsiniz.

Mobil cihazlarınız üzerinden yine aynı şekilde hesabınızda oturum açtıktan sonra menüden “Abonelikler”  simgesine hafifçe dokunarak, abone olduğunuz kanalların bir listesine ulaşabilirsiniz.

Abonelik Sınırları

Eğer “Çok fazla aboneliğiniz var” gibi bir uyarı ya da hata mesajıyla karşılaşırsanız, bu günlük abonelik sınırınıza ulaştığınız anlamına gelir. Bir günde abone olabileceğiniz kanal sayısı 75’tir. Ayrıca bir başka sınır olan maksimum abone olma sayısı toplamda 2000’dir. Fakat, bu sınırın bir esnekliği bulunmaktadır. YouTube’da sahip olduğunuz kanalınız büyümeye başladığı taktirde, abonelik sınırınız da genişlemeye başlar. Bu sınırın esnemesi, kanalınızı takip eden abone sayısına ya da hesabınızı oluşturduğunuz tarihe göre değişim göstermektedir. Bu sebeple maksimum abone sayısı değişim göstermektedir.

Abonelik Bildirimleri

Youtube üzerinde bir kanala abone olduysanız, bu kanallardan otomatik olarak bildirim almaya başlar ve her yeni video yüklemesiyle birlikte Abonelik feed’inizde bu bildirimleri görürsünüz. Fakat dilediğiniz taktirde bu abonelik bildirimlerini değiştirebilirsiniz. İsterseniz her içerik yayınlandığı anda bildirim almak isteyebilir istersenizse tüm bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz.

Bildirimlerini yönetmek istediğiniz kanala geldikten sonra abone değilseniz abone ol düğmesine tıklayın ve ardından kanalın sağ üst köşesinde bulunan zil simgesine tıklayın. Eğer bu kanalla ilgili tüm bildirimleri almak istiyorsanız, “Bu kanalla ilgili tüm bildirimleri bana gönder” yazısının solundaki kutucuğun içini doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna tıklayın.

Ayrıca “Ayarları Yönet” bağlantısına tıklayarak ne çeşit bildirimleri hangi kanallar aracılığıyla ve push olarak mı e posta olarak mı yoksa hem push hem e posta olarak mı alacağınızı yönetebilirsiniz.

Android cihazlarınız üzerinden, kanal sayfasına ya da izleme sayfasına gittikten sonra abone olmadığınız taktirde abone ol düğmesine tıklayıp, her yeni video güncellemesinde bildirim almak istediğiniz taktirde zil simgesine dokunun. Ayrıca “Ayarları Yönet” sayfasından bildirim ayarlarını yönetin ve “Kaydet”e basın.

Almak istediğiniz bildirim tülerini belirlemek için ekranınızın sağ üst kısmında bulunan alt alta üç nokta sembolüyle gösterilen “Menü” bölümüne girdikten sonra çarklı sembol işaretine sahip olan “Ayarlar” bölümüne girin. Ardından “Bildirimler”e dokunun ve almak istediğiniz bildirimleri belirleyin. Önerilen videolar, önemli abonelik haberleri,beni şu yolla bilgilendir, kanalınızdaki etkinlik, yorumlarınıza gelen yanıtlar ve paylaşılan videolar seçeneklerini istediğiniz şekilde değiştirin.

iPhone ve iPad üzerinden, hesabınıza giriş yaptıktan sonra kanal sayfasına gidip abone olmadığınız taktirde bu kanala abone ol düğmesine tıklayarak abone olun ve her yeni video yüklemesinde bildirim almak istiyorsanız, zil düğmesine dokunun.

Ayarları yönet kısmındansa yine aynı şekilde bildirim ayarlarınızı yönetin.

Almak istediğiniz bildirim türlerini belirlemek için ekranınızın üst kısmında yer alan hesap simgesine dokunduktan sonra “Ayarlar” bölümüne girin ve “Bildirimler” kısmına giriş yapın. Ardından “Aç” a dokunun ve ekrandaki komut istemlerini uygulayın.

iOS ayarlar uygulaması üzerinden Youtube bildirimlerini etkinleştirmek için, cihazınızdaki ayarlar bölümünden uygulamalar kısmına girin ve uygulamalar arasından Youtube’u seçtikten sonra bildirimlere dokunun ve “Bildirimlere İzin Ver”i açın.

Önerilen videolar, önemli abonelik haberleri,beni şu yolla bilgilendir, kanalınızdaki etkinlik, yorumlarınıza gelen yanıtlar ve paylaşılan videolar seçeneklerini istediğiniz şekilde değiştirin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz