Youtube Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Youtube Hesap Kurtarma

Youtube Hesap Kurtarma anlatımına geçmeden önce biraz Youtube’dan bahsedelim.

Youtube, Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinin San Bruno bölgesinde, 15 Şubat 2005 tarihinde kurulmuş olan bir video barındırma sitesidir. Kasım 2006 tarihinde Google tarafından 1.65 milyar dolar karşılığında satın alındığı günden beri Google tarafından geliştirilmeye başlanmıştır.

Kullanıcılar Youtube üzerinden video yükleyebilir, izleyebilir ve paylaşabilir. Site üzerinde yer alan videolar birçok kategori ve farklı konularda olup, kullanıcılar tarafından açılan kanallar aracılığıyla oluşturulan etkinlik ve canlı yayınlarla birlikte renk kazanmaktadır.

Youtube milyonlarca kullanıcıya sahiptir ve Dünya’nın en çok izlenen video barındırma sitesidir. Bu nedenle de hesabını kaybeden ve şifresini unutan kişi sayısı da buna oranla artış göstermektedir. Youtube Hesap Kurtarma anlatımı aşağıda yer almaktadır.

Youtube Hesabımı Nasıl Kurtarırım?

Youtube şifrenizi unutmuş, kaybetmiş ya da bir sebeple hatırlamıyor olabilirsiniz. Youtube Hesap Kurtarma anlatımı işte burada devreye giriyor. Youtube hesabınızın çalındığından ya da kötü amaçlı kişiler tarafından ele geçirildiğinden şüphe ediyor olabilirsiniz. Youtube hesabınızı nasıl kurtarabileceğinizi ve şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi bu anlatım sayesinde öğrenebilir ve Youtube hesabınızın tadını çıkartabilirsiniz. Youtube Hesap Kurtarma işlemleriniz için ilk yapmanız gereken şey Youtube sitesine girmektir. Ardından sitenin herhangi bir sayfasının sağ üst köşesinde yer alan “Oturum Aç” butonuna tıklamanız gerekiyor. Beraberinde “Youtube’a devam etmek için oturum açın” bölümünün hemen altında yer alan “Hesabımı bul” bağlantısına tıklamanız gerekiyor.

Tüm Google hizmetlerine aynı hesap üzerinden bağlandığınız için Youtube sitesine de giriş yapabilmek adına bir Google hesabına sahip olmanız gerekiyor. Bu sebeple Youtube hesabına olan erişiminizi kaybettiğiniz taktirde aynı zamanda tüm Google ürün ve hizmetlerine olan erişiminizi kaybetmeniz anlamına gelir. Bu sebeple de hesap kurtarma sayfası yani Hesabımı Bul ve sonrasında yapılacak işlemler sizi Google çatısı altına yönlendirecektir.

hesap

Bu esnada girmeniz gereken şey hesap kurtarmaya ilişkin ikincil bir e posta adresi ya da hesabınızla alakalı olan bir cep telefonu numarası girmektir. Ardından “İleri” tuşuna basabilirsiniz. Bu işlemin ardından hesabınızla alakalı olan ad ve soyad girmeniz gerekiyor.

ad

Eğer bu aşamada girmiş olduğunuz ad ve soyad, Google hesabınızla uyum göstermezse, hesap kurtarma işlemleriniz başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Eğer ad ve soyad kısmını doğru bir şekilde girip devam etmeyi başarırsanız, girmiş olduğunuz ikincil e posta ya da cep telefonu numarası üzerinden Google tarafından iletişime geçilecek ve hemen ardından çeşitli sorular neticesinde hesabın gerçekten de size ait olup olmadığı konusunda detaylı bir incelemeye gireceksiniz. Size sorulan sorulara mümkün olduğunca doğru cevap vermeye çalışırsanız, hesabınızı kurtarma şansınız da o kadar artacaktır.

Size sorulacak olan soruların fazla ve detaylı olması hesabın gerçekten de size ait olduğunun Google tarafından yüzde yüz bir şekilde onaylanabilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Zira sizin hesabınızı bir başka kişiye siz olduğunu doğrulayarak verdiği taktirde ortaya büyük bir güvenlik açığı çıkacaktır ve bu da Google ve Youtube kullanıcılarının memnuniyetsizliği ile sonuçlanacaktır. Bu da birçok kullanıcının Google’dan uzaklaşacağı anlamına gelir. Uzun lafın kısası burada sorulan sorular tamamen sizin hesabınızın iyiliği ile ilgilidir.

Youtube Hesap Kurtarma işlemleriniz adına yapabileceğiniz bir başka seçeneğiniz daha bulunmaktadır.

Bu linke tıklayarak Youtube hesap kurtarma sayfasına gidebilirsiniz.

Burada yer alan sayfaya hesabınıza ait e posta adresini girdikten sonra hesabın sahibi olduğunuza dair yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı sorulacak tüm sorulara uygun cevapları veriniz. Bundan sonra karşınıza gelecek işlemler yine yukarıda yer alan işlemlerle benzerdir.

Eğer “Oturum açmak için başka bir yol deneyin” bağlantısına tıkladığınız taktirde karşınıza şöyle bir sayfa gelir.

hesap-kurtarma

Burada yer alan metin kutusuna hesabınızı açmakta kullandığınız e posta adresini girdikten sonra “İleri” seçeneğine basarsanız, şifre giremeyeceğinizden dolayı “Şifrenizi mi unuttunuz?” bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Ardından size gene çeşitli sorular soran ekranlar gelecektir. Şimdi bu sorulara kısaca değinelim.

sifre

Youtube Hesap Kurtarma işlemleriniz için örneğin ilk olarak hatırladığınız son şifreyi girmeniz beklenir.  Eğer verdiğiniz cevap onaylanırsa cep telefonunuza ya da ikincil bir e posta adresinize gönderilebilecek istem önerisine “Evet”e basarsanız, istem gönderdikten sonra hesabınızı kurtarabilir ve şifrenizi kurtarabilirsiniz.

Youtube Hesap Kurtarma işlemleriniz için “Farklı bir soru deneyin” seçeneğine basarsanız, telefon numaranıza gönderilecek kısa bir mesaj ya da yine telefon numaranıza  yapılacak arama ile birlikte doğrulama yapabilirsiniz. Bu seçenekler Kısa mesaj gönder ve Bir Çağrı Alın şeklindedir. Her iki şekilde de size gönderilecek olan kodu girdikten sonra hesabınızı kurtarabilir ve yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Youtube Hesap Kurtarma yapmak adına farklı bir soru deneyerek kurtarma e posta adresinize gönderilecek bir e posta sayesinde hesabınızın kontrolünü tekrar sağlayabilirsiniz. Bu e posta içerisinde yer alan kodu girdikten sonra kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Eğer farklı bir soru denerseniz, hesabı oluşturduğunuz tarihe dair bir soruyla karşılaşır ve bu seçeneği ay ve yıl şeklinde doldurursunuz.

ay-yil

Bunu da dolduramadığınız taktirde karşınıza şöyle bir ekran gelir.
abc

Görünen e posta adresi metin kutusuna anında kontrol edebilme imkanınızın bulunduğu bir e posta girdikten sonra Google size bu e posta adresi üzerinden doğrulama kodu gönderilecektir. Bu doğrulama kodunu “İleri” dedikten sonra gelecek sayfaya girdiğiniz taktirde, oturum açmanız için size yardımcı olacak talimatları görürsünüz.

Youtube Hesap Kurtarma işlemlerinizi tekrar farklı bir soru deneyerek yapmak istediğiniz taktirde karşınıza şöyle bir ekran gelecektir. Zira Google, hesabınızı alabilmeniz için yapabileceği tüm yardımları yapmış ve sorabileceği tüm soruları sormuştur. Bu sebeple de oturum açma işleminde oturum açmak isteyen kişinin hesabın gerçek sahibi olduğunu doğrulayamadığı için hesap kurtarma işlemlerine son verir.

acamadk

Youtube Hesap Kurtarma işlemleri bu şekildedir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. HaRun Kutluay dedi ki:

    hesabımın g-mailini unuttum

    1. HaRun Kutluay dedi ki:

      lütfen acil yardımcı olursanız sevinirim

Yorum Yaz