Youtube Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Youtube Şifremi Unuttum

Bu kadar çok şifre ve hesap ile işlem yaptığımız internet ortamında şifre unutmama ihtimalimiz olamazdı elbette. O nedenle bu yazımızda Youtube şifresini unutuğunuzda neler yapmanız gerektiğini inceleyeceğiz. Ancak şifreyi geri alma işleminden önce biraz Youtube’a göz atalım. Youtube bilindiği üzere internetteki video paylaşım sitelerinin ilk ortaya çıkanı. Fakat günümüzde artık arama motoru olarak da kullanıldığınız söylemek gerek. Aynı zamanda Youtube ilk video paylaşım sitesi olmak ile beraber en büyük de video paylaşım sitesidir, içerisinde milyonlarca video bulundurur. Hatta içinde bulunduğumuz çağda Youtube içerisinde yer alan müzik, belgesel, spor, oyun, eğitim ve benzeri alanlarda videolar ile televizyonun yerini bile kapmaktadır. Çünkü pek çok insan yalnızca video izleyerek uzun ve keyifli vakitler harcamaktadır. Youtube’da insanlar izleyici oldukları gibi aynı zamanda içeriği üreten kişiler de olabilir, hatta izledikleri videolara yorum yazarak insanlar ile etkileşime de geçebilirler. Youtube son dönemlerde fenomenleri yani ünlü kişileri ile de bir hayli konuşulmaktadır. Çünkü Youtube’da açtığınız kanalda düzenli olarak paylaştığınız özgün videolar sayesinde ünlü olmanız bile mümkün bir hale gelmiştir. Aslında bir kanalın bu kadar büyük bir ivme kazanabilmesi için diğer sosyal paylaşım sitelerinde de içeriklerin paylaşılması gerekir. Bir kişinin Youtube’da herhangi bir videoyu izlemesi için hiçbir şekilde üye olmasına gerek olmamaktadır. Ancak eğer ki Yotube’da video yüklemek ya da diğer videolara yorum yazmak isteniyor ise bunun için kesinlikle üye olunması gerekecektir. Eğer bir Google üyeliğiniz yani bir gmail hesabınız bulunuyor ise bu Google hesabını kullanarak Youtube üzerinde direkt olarak oturum açabilirsiniz. Çünkü Youtube da bir Google hizmetidir.

Screenshot_1

Youtube Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Eğer Youtube şifrenizi yani Google şifrenizi unuttuysanız birkaç ufak adımı gerçekleştirerek şifrenize yeniden kavuşabilir ve hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlk olarak Youtube ana sayfasını açmanız gerekiyor elbette. Burada sağ üst köşede bir “oturum aç” butonu bulunuyor. O butona tıkladıktan sonra yeni bir pencere karşımıza çıkıyor.

Youtube bir Google hizmeti olduğu ve Youtube üyeliği de Google hesabı üzerinden gerçekleştiği için “oturum aç” butonu direkt olarak sizi Google Hesabı sayfasına yönlendirecek.

Screenshot_2

Sonraki adımda ise Gmail şifremi ya da Google şifremi unuttum yazan yere doğru devam ederek ilerlemek mümkün. Burada butonlar bizi daha önceden sisteme kaydettiğimiz ikincil bir e-posta adresine yönlendirecek ve o e-posta adresi sayesinde yeniden şifremize kavuşabileceğiz. Bu diğer mail kutumuza gelen e-mail ile direkt olarak şifre sıfırlama ekranına yönleniyor ve işlemlerimizi hallediyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz