Youtube'dan Müzik İndirme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Youtube’dan Müzik İndirme

Youtube en çok kullanılan video barındırma web sitesidir. Youtube üzerinden milyonlarca video bulunmaktadır. Hemen hemen her gün üye olan ya da olmayan birçok kişi tarafından ziyaret edilen Youtube en çok ziyaret edilen siteler arasında oldukça yüksek bir sırada yer almaktadır. Bu bir yana en çok video izlenen sitelerin de başında gelmektedir. Youtube sitesinin sahip olduğu benzersiz video içeriği, üye olan ya da olmayan birçok kişiye oldukça farklı hizmetler sunmaktadır.

Hal böyle olunca Youtube üzerinden izleyip beğendiği videolara ulaşan kişiler, bazen videoyu bazen ise sadece videonun içinde yer alan müziği indirmek isteyebiliyorlar. Youtube sitesinde yer alan videoların içinde bulunan müzikleri nasıl indireceğini bilmeyen birçok kişi bulunuyor. Bu konuda en sık rastlanan sorulardan birisi de bu işlemin herhangi bir ücretinin olup olmaması.

Youtube üzerinden video ya da müzik indirmenin birçok yolu bulunmaktadır. Bu yolların arasında elbette ücretli olanlar da bulunuyor. Fakat bu içerikte size ücretsiz birkaç yoldan bahsedeceğiz.

Youtube’ dan Müzik İndirme İşlemi

Youtube üzerinden video ya da müzik indirmenin bilinen en kolay yolu, Yout sitesidir.

Yout servisi üzerinden video ya da müzik indirmek oldukça kolay, zahmetsiz ve ücretsizdir. Yout servisiyle müzik ya da video indirmek için birkaç yolunuz bulunuyor. İlk yol üzerinden anlatmaya başlayacak olursak, tek yapmanız gereken şey müziğini indirmek istediğiniz videonun Youtube linkinin üzerinde yer alan u, b ve e harflerini silmektir. Bunu yaptığınız taktirde doğrudan aşağıdaki gibi bir sayfayla karşılaşacaksınız.

kayit

“itibaren:” ve “için:” bölümlerinden videoyu istediğiniz saniyeden başlatabilir ve istediğiniz saniyede bitirebilirsiniz. Bu bölümden kesme işlemlerini dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Biçim bölümünde yer alan “mp3” kısmını seçtikten sonra “kalite” bölümünde yer alan “128k – low, 192k – medium ve 256k – high” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Kalite arttıkça müzik dosyasının da boyutu artacaktır. Alt kısımda yer alan kutucukta indirmek üzere seçtiğiniz videonun adı bulunmaktadır. Bu adı isterseniz değiştirebilirsiniz. Tüm ayarları hallettikten sonra “Kayıt MP3” yazılı butona tıklayabilirsiniz.

Yout sitesi üzerinden video ya da müzik indirmenin bir diğer yolu, site üzerinde yer alan en üst ve orta kısımlardaki arama kutucuklarıdır. Bu kısımlar üzerinden arama yapabilir ya da Youtube linki yapıştırarak üst kısımda yer alan işlemleri aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Site üzerinde yer alan reklamlara tıklamadığınız taktirde bu site üzerinden yapacağınız işlemlerin ardından cihazınız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Mobil tarayıcılar üzerinden de siteye erişiminiz bulunduğu için bu konuda da herhangi bir endişe duymanıza gerek yoktur.

Youtube üzerinden müzik indirmenin bir diğer yolu ise Youtube mp3 dönüştürücü servisidir.

YouTube-mp3.org sayesinde Youtube üzerinde yer alan videoları ücretsiz ve kolay bir şekilde mp3 olarak dönüştürebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için herhangi bir hesaba ihtiyaca duymamanız da ayrıca bu hizmetin sunduğu güzel özelliklerden biridir. Siteyi kullanabilmek için tek yapmanız gereken şey aşağıda yer alan resmin üzerindeki boş kutucuğa indirmek istediğiniz müziği içeren video linkini atmaktır.

mp3

Ardından tek yapmanız gereken şey “Download” bağlantısına tıklamaktır. Video’nun müziğe çevrilme süresi videonun kalitesi ve uzunluğuna göre değişim gösterebilmektedir. İndirme hızınıza göre de video indirme süreniz değişim gösterecektir. Bu hizmeti Mac, Linux, Windows yüklü bilgisayarlardan ya da iPhone üzerinden kullanabilirsiniz.

Üstelik sitenin Türkçe özelliği bulunmaktadır.

Bir başka ücretsiz site ise flv2mp3.org sitesidir. Bu site de diğer siteler gibi ücretsiz olup sizden herhangi bir program indirmenizi beklememektedir. Fakat daha fazla format üzerinden işlem yapabilmek için size sunulan ücretsiz bir programı da indirebilirsiniz.

İndirmek istediğiniz linki “url” yazılı kutucuğa kopyala yapıştır yaptıktan sonra “mp3’e dönüştür” butonuna basabilirsiniz. Dilerseniz, mp4, mp4 hd, avi ve avi hd seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Bu işlemin süresi dosyanın boyutu ve kalitesine göre değişim göstermektedir.  İşlem bittikten sonra “İNDİR” yazılı butona tıklayarak müzik dosyanızı bilgisayarınızda indirmek isteğiniz yeri seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Youtube sadece bilgisayarlar üzerinden kullanılan bir uygulama olmadığı ve herkesin bilgisayara her an erişimi olmadığı için bu tip işlemleri yapabilmek için farklı yöntemler de sunmak mecburiyetindeyiz. Ayrıca indirmek istediğiniz müziği bilgisayarınıza değil de telefonlarınıza ya da diğer akıllı cihazlarınıza yüklemek istiyor olabilirsiniz. Bunun için de birçok program bulunmaktadır.

Android cihazlarınız için “YouTube Downloader” uygulamasını indirerek müzik indirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ardından aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi programın bir arama bölümü bulunmaktadır. Programın bir diğer güzel özelliği de oldukça sade olmasıdır. Fakat ne yazık ki bu kısma doğrudan bağlantı linkini yapıştararak işlem yapılamadığı için mutlak surette arama bölümüne indirmek istediğiniz videonun yüklendiği ismine de dair kelimeler yazmanız gerekmektedir. Ayrıca aramalarınızı yüklenme tarihine göre sıralayabilir, sreye göre sıralayabilir ve özeliğine göre sıralayabilirsiniz.

screenshot_2016-05-27-18-08-32-576x1024-1

Örneğin aşağıda sizin için yaptığımız bir aramada, Youtube üzerinden indirme yapma çeşitlerini görebilirsiniz. En alt kısımda mp3 yazısını da göreceksiniz. Dilerseniz farklı formatlarda da indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

2

Ayrıca arama sonuçlarınızı da kaydedebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca indirme yapacağınız alanın en üst kısmında yer alan ön izleme bölümü sayesinde video ya da müzikleri indirmeden önce izleyebilirsiniz. Bunun için üstte yer alan küçük video ekranına dokunmalısınız. Böylelikle içeriği kontrol edebilme imkanına erişiyorsunuz.

Ayarlar bölümünden sonuçların tarih özelliklerini açabilir, dosyaları indirmeden önce yeniden adlandırabilir, ön izleme kalitesini belirleyebilir, müzik ya da diğer türden dosyaları nereye indireceğinizi seçebilir, indirme işlemlerini yapacağınız ağı, örneğin sadece kablosuz ağ olarak değiştirebilir, hem video hem de mp3’ü aynı anda indirebilir ve dil ya da tema değişiklikleri yapabilirsiniz.

screenshot_2016-05-27-18-10-50-576x1024

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz