Ziraat Bankası Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Ziraat Bankası Hesap Kapatma

Ziraat Bankası Türkiye’de yer alan üç kamu bankasından biri olup temellerini 20 Kasım 1863 tarihinde atmıştır. Ahmet Şefik Mithat Paşa tarafından kurulan Ziraat Bankası günümüzde sahip olduğu birçok sayıda hesap ile müşterilerine hizmet verirken, henüz müşterisi olmayan kişilere de hitap etmeye çalışmaktadır. Bir şekilde Ziraat Bankası üzerinde hesap açtırmış olan kişi sayısı oldukça fazladır. Fakat kimi zamanlar açılan bu hesapların kapatılması da istenmektedir. Bunun sebepleri çeşitli olmakla birlikte bu konu üzerine yapabileceğiniz her şeye değinmeye çalıştığımız içeriğe de aşağıda yer alan anlatım aracılığı ile ulaşabileceğinizi de söylemek isteriz.

Aşağıda yer alan yöntemler ile Ziraat Bankası üzerinde yer alan her hesabınızı kapatamayacağınızı da söylemek isteriz. Her hesap her yöntemle kapatılamadığı için bu konu hakkında gerek Ziraat Bankası internet sitesinden gerek Ziraat bankası şubelerinden gerek ise Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesabımı Nasıl Kapatırım?

Ziraat Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin ellerinden birden fazla sayıda ve hepsi birbirinden farklı olmak üzere çeşitli yollar yer almaktadır. Ziraat Bankası Hesap Kapatma işlemlerine ilişkin olan ilk yol 444 00 00 numaralı çağrı merkezini aramaktır. Yine aynı şekilde 0850 222 00 00 numaralı müşteri iletişim merkezini arayarak hesap kapatma işlemlerine ilişkin gerekli bilgileri alabilir ve hesabın türüne göre hesap kapatma işlemlerini çeşitli soruları cevaplandırarak telefon aracılığı ile kapatabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma işlemlerine ilişkin olarak elinizde yer alan bir diğer seçenek ise hesap kapatma isteğiniz ile alakalı olarak bir mektup göndermekten geçecektir. Mektup yolu ile hesap kapatmak isteyen Ziraat Bankası müşterilerinin bu konu hakkında yapması gereken şey hesap kapatma ile ilgili olarak bir dilekçe göndermektir. Bir dilekçe göndermek isteyen Ziraat Bankası müşterileri için buraya bir dilekçe örneği bırakıyoruz.

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Tarih : …… / ……. / ………..
ZİRAAT BANKASI ……………….. ŞUBESİNE MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanızın …………….. numaralı müşterisiyim. Bankanızda ki ………………. numaralı hesabımı ve bu hesabıma bağlı tüm ek hesaplarımın kapatılmasını arz ederim.

Adres : ……………………………………………….. Ad Soyad : ……………………………………….

Telefon : ……………………………………………….. İmza : ………………………………………..

Bu kısımda yer alan tarih bilgisini, göndereceğiniz gün olarak doldurmalısınız.

Ardından hesabınızın kayıtlı olduğu şubeyi yazdıktan sonra, banka müşteri numaranızla birlikte banka üzerinde olan ve kapatmak istediğiniz hesabın numarasını yazmalısınız.

Son olarak ise adres, ad ve soyad, cep telefonu numarası bilgileri ile birlikte imza atmak geliyor. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra yukarıda yer alan adrese mektup gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmenin en kesin ve hızlı yollarından biri ise doğrudan şube aracılığı ile hesap kapatmaktır. Size en yakın olan bir Ziraat Bankası şubesine yanınızda kimliğinizi de götürerek hesap kapatma işlemleriniz hakkında bilgi alabilir ve hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu yolların yanında ise kullanabileceğiniz iki farklı yol daha yer almaktadır. Her iki yolda her hesap çeşidinde gerçekleşmemektedir. Bunlardan biri İnternet Bankacılığı iken diğeri mobil bankacılıktır. Ziraat İnternet Şubesi ve Ziraat Mobil Bankacılığı’nı da kullanarak çeşitli hesaplarınızı kapatabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankasının sitesine girdikten sonra sitenin üst ve alt kısmında yer alan “İletişim” bağlantısına tıkladıktan sonra bu kısımda yer alan formu uygun şekilde doldurarak hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirmek üzere bir talep başlangıcında bulunabilirsiniz. Bu yol sayesinde Ziraat Bankası’nın sizle hangi yol üzerinden iletişime geçeceğini de e posta ve cep telefonu arasında bir seçim yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Konut ve Çeyiz hesapları müşterinin istediği zaman kapatabileceği fakat üç seneden önce kapatıldığı taktirde çeşitli yaptırımlara uğradığı hesaplardandır. Bu gibi durumlarda, önceki dönemlere ait tahakkuk eden brüt faiz tutarının ana paradan düşülmesi sonucunda geriye kalan tutar müşteriye ödenecektir. Devlet katkısı hak edilmemesine rağmen müşteri talebi ile kapanan hesaplar ise tahakkuk etmiş olan faizlerle birlikte hesapta yer alan mevcut bakiye vadesiz hesaba aktarılacaktır.

İşte bu gibi hesap kapatmaya ilişkin çeşitli ek ücret ödemeleri ve farklı farklı yaptırımlar olabileceğinden dolayı okurlarımıza bir öneri yapmak istiyoruz. Her ne kadar hesap kapatma yöntemlerine ilişkin çeşitli yollar sunmuş olsak da bu konuda kullanabileceğiniz en iyi seçenek kimliğinizle birlikte size en yakın olan Ziraat Bankası şubesine gitmek ve hesap kapatma işlemlerinize ve hesap kapatma işlemlerinden sonra parasal olarak sizi etkileyecek olan şeylere dair gerekli bilgileri aldıktan sonra Ziraat Bankası hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmeniz çok daha akılcı bir yaklaşım olacaktır. Bu nedenle de yukarıda yer alan konut ve çeyiz hesaplarını örnek vermiş bulunuyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz